STARTOVACÍ MÍSTA

Kde létáme a jaké podmínky musí nastat, aby se létalo na konkrétní lokaci.

Pro dobré létání je zapotřebí mít dobrý povrch cesty bez překážek, správně zvolený letecký prostor, šikovný team lidí a správné meteorologické podmínky. Když se tyto a všechny další potřebné parametry setkají, vyjdou vám tyto naše hlavní lokace na kterých létáme. 

Pokud je počasí vhodné, snažíme se využívat i alternativní létání z kopců v okolí Prahy či více vzdálené lokace, které mají své jiné kouzlo.  Často jsou ale náročnější na meteorologické podmínky. Když to ale vyjde, je to zase úplně jiný zážitek.

Protože se ale snažíme létat co nejvíce dnů sezóny, jsou naše tři hlavní lokace pečlivě zvolené a máme zde exklusivní možnost provozu. Zároveň jsme bezkonkurenčně nejblíže z centra Prahy. Všechny naše hlavní lokace jsou do 45 minut z Václavského náměstí v Praze!

VELEŇ

Pokud vítr vane z jižních či severních směrů, využíváme start Veleň. Severní okraj Prahy jako na dlani a nezapomenutelné západy slunce jsou na této lokaci standardem.

MILOVICE

Pro létání při východních či západních směrech větru využíváme letiště Milovice, které bylo pro tyto směry i vybudováno. Dlouhá dráha bez nutnosti otáčení a klidné letiště jsou velkým plus.

ZLATNÍKY

Překrásná lokalita na jižním okraji Prahy. Díky "vyšší" nadmořské výšce startu je již při nastoupání prvních desítek metrů krásný výhled. Při zvýšené viditelnosti není výjimkou vidět až na Ještěd.

Alternativní startovací místa

Lokace, které využíváme pokud naše hlavní lokality není možné použít

Když to podmínky dovolí, a není možnost létat na našich hlavních terénech, snažíme se vyjít podmínkám vstříc a navíc udělat trochu obměnu. Létáme na našich původních lokacích či z dalších i větších paraglidingových startovišť. 

Zároveň tyto startoviště hojně využíváme pro exklusivní individuální lety, kdy plánujeme odlet z místa startu a přistání až 50 km daleko.

Dojezd na jednotlivé startoviště zaberou cca 30 až 75 minut také z centra Prahy.

Radotín- Staňkovka

Louny- Raná

Černošice- Cukrák

Teplice- Krupka

Tábor- Všechov

Turnov- Kozákov